Deklaracja dostępności - Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony bydgoszcz.bip.policja.gov.pl.

Data publikacji strony internetowej: Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

  • Na stronie opublikowano dokumenty, które:
    • pochodzą z różnych źródeł;
    • są bardzo obszerne, a ich wytworzenie odbywało się w kilku komórkach organizacyjnych, co wpłynęło na ostateczny kształt, w tym treść dokumentu;
    • zostały opublikowane zgodnie z zasadami, które obowiązywały w innej instytucji;
    • nie można zmienić ich struktury;
    • zostały opublikowane, zanim ustawa o dostępności cyfrowej weszła w życie.
  • Nie wszystkie zdjęcia i grafiki mają prawidłowe opisy alternatywne, a tabele odpowiednio oznaczone nagłówki i tytuły. Szkolimy redaktorów naszego serwisu, ponieważ zależy nam na tym, aby umieli oni dodawać treści, które są zgodne ze standardami dostępności.
  • Ze względu na ograniczenia systemowe serwisu nie wszystkie elementy treści zostały oznaczone znacznikiem lang.
  • Nie wszystkie filmy, które zamieszczamy w naszym serwisie, mają napisy rozszerzone i audiodeskrypcję.
  • Na stronie internetowej znajdują się filmy, do których nie dodano napisów z uwagi na fakt, że zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.

Treści nieobjęte przepisami

  • Na stronie mogą być zamieszczone treści, które nie zostały przez nas ani na naszą rzecz przygotowane.

Przygotowanie deklaracji dostępności

Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja

  • Data sporządzenia deklaracji: roku
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji: roku.

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).

Skróty klawiszowe

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Zespołu Komunikacji Społecznej — na adres poczty elektronicznej  rzecznik.kmpbydgoszcz@bg.policja.gov.pl lub telefonicznie 47 751 16 20.

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Dowiedz się jak złożyć skargę w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

Budynek przy al. Jana Karola Chodkiewicza 32, 85-667 Bydgoszcz siedziba Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy

Przed gmachem głównym po prawej stronie budynku znajduje się jedno miejsce parkingowe dostosowane do parkowania dla osób niepełnosprawnych, oznaczone znakiem D18, T-29, P-24. Do wejścia głównego prowadzą schody oraz znajdujący się po prawej stronie budynku podjazd dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Bezpośredni wjazd na pochylnię z chodnika, bez krawężników oraz progów w łagodnym pochyleniu. Przed wejściem na budynku znajduje się domofon cyfrowy na wysokości nie wyżej niż 120 centymetrów.

Drzwi wejściowe skrzydłowe zewnętrzne, bez progów z przestrzenią do swobodnego manewrowania, dostosowane dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim, o szerokości minimum 90 centymetrów w świetle ościeżnicy. Wejście na wyższe kondygnacje budynku wymaga pokonania schodów. Brak windy. Brak komunikatora głosowego.

Na parterze budynku po lewej stronie przed schodami znajduje się platforma przyschodowa dla osób niepełnosprawnych, którą obsługują pracownicy Służby Ochrony obiektu. Ciągi komunikacyjne o szerokości powyżej 90 centymetrów, z automatycznym oświetleniem z czujnikami ruchu, które powodują samoczynne włączanie oświetlenia.

Na wprost, w holu głównym, znajduje się biuro przepustek. Pracownicy ochrony biura przepustek służą pomocą w skontaktowaniu się z policjantem lub pracownikiem Policji. Pracownicy ochrony biura przepustek nie posiadają przeszkolenia z zakresu komunikowania się z osobami głuchoniewidomymi. W holu na parterze znajduje się tablica informacyjno - ogłoszeniowa, która umożliwia zapoznanie się z informacjami udostępnianymi publicznie.

Interesanci mogą być obsłużeni w głównym holu wejścia do budynku. Po gmachu interesanci nie poruszają się samodzielnie. Policjant lub pracownik odbiera z recepcji/biura z holu głównego interesanta i porusza się po całym obiekcie. Przejście z holu głównego do dalszej części budynku zabezpieczone jest drzwiami przeszklonymi, przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim.

Toaleta dla interesantów znajduje się na parterze budynku, po prawej stronie od biura przepustek. Toaleta jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim ze swobodną przestrzenią do manewrowania, z uchwytami.

Do budynku i dostępnych dla interesantów pomieszczeń, można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Nie ma pętli indukcyjnych. Brak jest urządzeń dźwiękowych, naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.

Budynek przy ul. Iławskiej 24, 85-720 Bydgoszcz siedziba Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Administracyjno-Gospodarczego oraz Wydziału Łączności i Informatyki

Przed gmachem głównym brak jest miejsca parkingowego dostosowanego dla osób z niepełnosprawnością. Do wejścia głównego prowadzą schody. Na terenie placu manewrowego po prawej stronie wejścia głównego na ścianie bocznej budynku zamontowana jest winda dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim. Brak komunikatora głosowego.

Drzwi wejściowe skrzydłowe zewnętrzne, bez progów z możliwością do swobodnego manewrowania, dostosowane dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim, o szerokości minimum 90 centymetrów w świetle ościeżnicy.

Na parterze budynku w holu (po lewej stronie od wejścia) znajduje się biuro przepustek. Pracownicy ochrony służą pomocą w skontaktowaniu się z policjantem lub pracownikiem Policji. Ochrona nie posiada przeszkolenia z zakresu komunikowania się z osobami głuchoniewidomymi.

Po gmachu interesanci nie poruszają się samodzielnie. Policjant lub pracownik jednostki odbiera interesanta i porusza się po całym obiekcie. Przejście z holu głównego do dalszej części budynku zabezpieczone jest drzwiami przeszklonymi, przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim.

Toaleta dla interesantów znajduje się na parterze budynku po lewej stronie korytarza, przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami oraz z odpowiednią przestrzenią do swobodnego manewrowania wózkiem inwalidzkim. Umywalka dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wejście na wyższe kondygnacje budynku wymaga pokonania schodów.

Do budynku i dostępnych dla interesantów pomieszczeń, można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Nie ma pętli indukcyjnych. Brak jest urządzeń dźwiękowych, naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.

Budynek przy ul. Ogrody 19A, 85-870 Bydgoszcz - siedziba Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny

Przed głównym wejściem do budynku znajdują się 2 miejsce parkingowe dostosowane do parkowania przez osoby niepełnosprawne. Do wejścia głównego prowadzą schody oraz znajdujące się po lewej stronie budynku urządzenie dźwigowe zewnętrzne - winda zewnętrzna, obsługiwana przez dyżurnego jednostki bez krawężników z łagodnym wjazdem.

Drzwi wejściowe skrzydłowe zewnętrzne, bez progów z przestrzenią do swobodnego manewrowania wózkiem inwalidzkim o szerokości minimum 90 centymetrów w świetle ościeżnicy.

Na parterze budynku w holu głównym znajduje się dyżurka. Funkcjonariusz Policji/pracownik służą pomocą w skontaktowaniu się z policjantem lub pracownikiem Policji. Pracownicy dyżurki nie posiadają przeszkolenia z zakresu komunikowania się z osobami głuchoniewidomymi. W holu głównym na parterze znajduje się tablica informacyjno - ogłoszeniowa, która umożliwia zapoznanie się informacjami udostępnianymi publicznie.

Interesanci mogą być obsłużeni w holu przy głównym wejściu do budynku. Po gmachu interesanci nie poruszają się samodzielnie. Policjant lub pracownik jednostki odbiera z dyżurki interesanta i porusza się po całym obiekcie. Przejście z holu głównego do dalszej części budynku zabezpieczone jest drzwiami przeszklonymi, przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim.

Toaleta dla interesantów znajduje się na parterze budynku. Toaleta jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim ze swobodną przestrzenią do manewrowania, z uchwytami.

Wejście na wyższe kondygnacje budynku wymaga pokonania schodów. Brak windy. Brak komunikatora głosowego.

Do budynku i dostępnych dla interesantów pomieszczeń, można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Nie ma pętli indukcyjnych. Brak jest urządzeń dźwiękowych, naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.

Budynek przy ul. Poniatowskiego 5, 85-671 Bydgoszcz - siedziba Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście

Przed gmachem głównym po drugiej stronie ulicy znajduje się jedno miejsce parkingowe dostosowane do parkowania dla osób niepełnosprawnych. Do wejścia głównego interesanci wchodzą z poziomu ulicy przez drzwi automatyczne.

Drzwi wejściowe umożliwiają bezpośredni wjazd dla osób z niepełnosprawnościami na wózku inwalidzkim z poziomu chodnika, bez progów i krawężników z przestrzenią do swobodnego manewrowania wózkiem inwalidzkim o szerokości minimum 90 centymetrów w świetle ościeżnicy. Wejście na wyższe kondygnacje budynku wymaga pokonania schodów. Brak windy. Brak komunikatora głosowego.

W holu głównym, po lewej stronie znajduje się dyżurka. Funkcjonariusz Policji/pracownik służą pomocą w skontaktowaniu się z policjantem lub pracownikiem Policji. W holu na parterze znajduje się tablica informacyjno - ogłoszeniowa, która umożliwia zapoznanie się z informacjami udostępnianymi publicznie. Funkcjonariusze Policji/pracownicy dyżurki nie posiadają przeszkolenia z zakresu komunikowania się z osobami głuchoniewidomymi.

Interesanci mogą być obsłużeni w holu przy głównym wejściu do budynku. Po gmachu interesanci nie poruszają się samodzielnie. Policjant lub pracownik jednostki odbiera z holu głównego interesanta i porusza się po całym obiekcie. Przejście z holu głównego do dalszej części budynku zabezpieczone jest drzwiami przeszklonymi, przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim.

Toaleta dla interesantów znajduje się na parterze budynku, po prawej stronie dyżurki. Toaleta jest przystosowana do potrzeb dla osób z niepełnosprawnościami poruszającymi się na wózku inwalidzkim ze swobodną przestrzenią do manewrowania z uchwytami.

Do budynku i dostępnych dla interesantów pomieszczeń, można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Nie ma pętli indukcyjnych. Brak jest urządzeń dźwiękowych, naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.

Budynek przy ul. Bydgoskiej 78, 86-032 Niemcz - siedziba Posterunku Policji w Niemczu

Przed gmachem głównym budynku znajduje się jedno miejsce parkingowe dostosowane do parkowania dla osób z niepełnosprawnością. Na słupku znaku drogowego oznaczającego miejsce dla osób ze szczególnymi potrzebami umieszczony jest przycisk dzwonka, który sygnalizuje służbie dyżurnej potrzebę udzielenia pomocy osobie z niepełnosprawnością. Wjazd osób na wózku inwalidzkim z chodnika, bez krawężników oraz progów o łagodnym pochyleniu.

Drzwi wejściowe skrzydłowe zewnętrzne z przestrzenią do manewrowania, bez progów, dostosowane dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim, o szerokości minimum 90 centymetrów w świetle ościeżnicy.

W głównym holu budynku na wprost, znajduje się dyżurka. Funkcjonariusze Policy/pracownicy służą pomocą w skontaktowaniu się z policjantem lub pracownikiem Policji. W holu znajduje się tablica informacyjno - ogłoszeniowa, która umożliwia zapoznanie się z informacjami udostępnianymi publicznie. Pracownicy oraz funkcjonariusze Policji nie posiadają przeszkolenia z zakresu komunikowania się z osobami z niepełnosprawnością słuchu.

Po gmachu interesanci nie poruszają się samodzielnie. Policjant lub pracownik jednostki odbiera interesanta i porusza się po całym obiekcie. Przejście do dalszej części budynku zabezpieczone jest drzwiami przeszklonymi, przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim.

Toaleta dla interesantów znajduje się przy wejściu do budynku. Toaleta jest przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózku inwalidzkim ze swobodną przestrzenią do manewrowania.

Do budynku i dostępnych dla interesantów pomieszczeń, można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Budynek jest wyposażony w pętlę indukcyjną. Brak jest urządzeń dźwiękowych, naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.

Budynek przy ul. Wyzwolenia 122, 85-790 Bydgoszcz - siedziba Komisariatu Policji Bydgoszcz-Fordon

Przed gmachem głównym budynku znajduje się jedno miejsce parkingowe dostosowane do parkowania dla osób niepełnosprawnych. Wjazd osób na wózku inwalidzkim z chodnika, bez krawężników oraz progów o łagodnym pochyleniu.

Drzwi wejściowe skrzydłowe zewnętrzne, bez progów, niedostosowane dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim, o szerokości minimum 90 centymetrów w świetle ościeżnicy. Brak komunikatora głosowego. Wejście na wyższe kondygnacje budynku wymaga pokonania schodów.

W głównym holu budynku po prawej stronie, znajduje się dyżurka. Funkcjonariusze Policy/pracownicy służą pomocą w skontaktowaniu się z policjantem lub pracownikiem Policji. W holu na parterze znajduje się tablica informacyjno - ogłoszeniowa, która umożliwia zapoznanie się z informacjami udostępnianymi publicznie. Pracownicy oraz funkcjonariusze Policji nie posiadają przeszkolenia z zakresu komunikowania się z osobami głuchoniewidomymi.

Interesanci mogą być obsłużeni w holu przy głównym wejściu do budynku. Po gmachu interesanci nie poruszają się samodzielnie. Policjant lub pracownik jednostki odbiera z holu głównego interesanta i porusza się po całym obiekcie. Przejście do dalszej części budynku zabezpieczone jest drzwiami przeszklonymi, przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim.

Toaleta dla interesantów znajduje się na parterze budynku. Toaleta jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim ze swobodną przestrzenią do manewrowania z uchwytem.

Do budynku i dostępnych dla interesantów pomieszczeń, można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Nie ma pętli indukcyjnych. Brak jest urządzeń dźwiękowych, naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.

Budynek przy ul. Broniewskiego 12, 85-316 Bydgoszcz - siedziba Komisariatu Policji Bydgoszcz-Błonie

Przed budynkiem komisariatu brak jest wyznaczonego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych. Do wejścia głównego prowadzą schody. Brak jest podjazdu dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim. Brak komunikatora głosowego.

Drzwi wejściowe skrzydłowe zewnętrzne, z progami bez możliwości swobodnego manewrowania, niedostosowane dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim. Ciągi komunikacyjne o szerokości powyżej 90 centymetrów. Wejście na wyższe kondygnacje budynku wymaga pokonania schodów. Brak windy.

Na parterze budynku po prawej stronie znajduje się dyżurka, którą obsługują funkcjonariusze Policji/pracownicy komisariatu, którzy służą pomocą w skontaktowaniu się z policjantem lub pracownikiem Policji. Funkcjonariusze Policji nie posiadają przeszkolenia z zakresu komunikowania się z osobami głuchoniewidomymi. W holu na parterze znajduje się tablica informacyjno - ogłoszeniowa, która umożliwia zapoznanie się z informacjami udostępnianymi publicznie.

Interesanci mogą być obsłużeni w holu przy głównym wejściu do budynku. Po gmachu interesanci nie poruszają się samodzielnie. Policjant lub pracownik jednostki odbiera z dyżurki interesanta i porusza się po całym obiekcie. Przejście z holu głównego do dalszej części budynku zabezpieczone jest drzwiami przeszklonymi, przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim.

Toaleta dla interesantów znajduje się na parterze budynku. Toaleta nie jest przystosowana do potrzeb dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim.

Do budynku i dostępnych dla interesantów pomieszczeń, można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Nie ma pętli indukcyjnych. Brak jest urządzeń dźwiękowych, naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.

Budynek przy ul. Sardynkowej 5, 85-435 Bydgoszcz - siedziba Posterunku Policji Osowa Góra

Przed gmachem głównym z lewej strony budynku znajduje się 1 miejsce parkingowe dostosowane do parkowania przez osoby niepełnosprawne. Do wejścia głównego wchodzi się z poziomu ulicy, bez progów i krawężników. Przed wejściem głównym od strony ulicy Sielawowej oraz przy wejściu bocznym od ulicy Sardynkowej zainstalowane są videodomofony na wysokości nie wyżej niż 120 centymetrów.

Drzwi wejściowe skrzydłowe zewnętrzne, bez progów z przestrzenią do swobodnego manewrowania, dostosowane dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim, o szerokości minimum 90 centymetrów w świetle ościeżnicy. Wejście na wyższe kondygnacje budynku wymaga pokonania schodów. Brak windy. Brak komunikatora głosowego.

Na parterze w holu głównym po prawej stronie znajduje się biuro przepustek. Funkcjonariusz Policji/pracownik posterunku służą pomocą w skontaktowaniu się z policjantem lub pracownikiem Policji. Policjanci/pracownicy nie posiadają przeszkolenia z zakresu komunikowania się z osobami głuchoniewidomymi. W holu na parterze znajduje się tablica informacyjno - ogłoszeniowa, która umożliwia zapoznanie się z informacjami udostępnianymi publicznie.

Interesanci mogą być obsłużeni w holu przy głównym wejściu do budynku. Po gmachu interesanci nie poruszają się samodzielnie. Policjant lub pracownik posterunku odbiera z biura przepustek interesanta i porusza się po całym obiekcie. Przejście z holu głównego do dalszej części budynku zabezpieczone jest drzwiami przeszklonymi, przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim.

Toaleta dla interesantów znajduje się na parterze budynku, po lewej stronie poczekalni. Toaleta jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim ze swobodną przestrzenią do manewrowania, z uchwytami oraz z miejscem pod umywalką.

Do budynku i dostępnych dla interesantów pomieszczeń, można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Nie ma pętli indukcyjnych. Brak jest urządzeń dźwiękowych, naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.

Budynek przy ul. Wojska Polskiego 4F, 85-171 Bydgoszcz - siedziba Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo

Przed gmachem głównym budynku znajduje się jedno miejsce parkingowe dostosowane do parkowania dla osób z niepełnosprawnością. Wjazd osób na wózku inwalidzkim z chodnika, bez krawężników oraz progów o łagodnym pochyleniu.

Drzwi wejściowe skrzydłowe zewnętrzne z przestrzenią do manewrowania, bez progów, dostosowane dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim, o szerokości minimum 90 centymetrów w świetle ościeżnicy. Brak komunikatora głosowego. Wejście na wyższe kondygnacje budynku wymaga pokonania schodów.

W głównym holu budynku po prawej stronie, znajduje się dyżurka. Funkcjonariusze Policy/pracownicy służą pomocą w skontaktowaniu się z policjantem lub pracownikiem Policji. W holu na parterze znajduje się tablica informacyjno - ogłoszeniowa, która umożliwia zapoznanie się z informacjami udostępnianymi publicznie. Pracownicy oraz funkcjonariusze Policji nie posiadają przeszkolenia z zakresu komunikowania się z osobami z niepełnosprawnością słuchu.

Interesanci przyjmowani są na parterze budynku w pomieszczeniu przystosowanym dla osób ze szczególnymi potrzebami. Po gmachu interesanci nie poruszają się samodzielnie. W razie potrzeby Policjant lub pracownik jednostki odbiera z holu głównego interesanta i porusza się po całym obiekcie. Przejście do dalszej części budynku zabezpieczone jest drzwiami przeszklonymi, przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim.

Toaleta dla interesantów znajduje się na parterze budynku. Toaleta jest przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózku inwalidzkim ze swobodną przestrzenią do manewrowania.

Do budynku i dostępnych dla interesantów pomieszczeń, można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Nie ma pętli indukcyjnych. Brak jest urządzeń dźwiękowych, naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.

Budynek przy ul. Bezpiecznej 2, 86-005 Białe Błota - siedziba Komisariatu Policji w Białych Błotach

Przed gmachem głównym po prawej stronie budynku znajduje się 1 miejsce parkingowe dostosowane do parkowania przez osoby niepełnosprawne. Do wejścia głównego wchodzi się z poziomu ulicy. Bezpośredni wjazd do budynku dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim, bez krawężników oraz bez progów. Brak komunikatora głosowego.

Drzwi wejściowe zewnętrzne, automatyczne, bez progów z przestrzenią do swobodnego manewrowania, dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami poruszającymi się na wózku inwalidzkim, o szerokości minimum 90 centymetrów w świetle ościeżnicy.

W holu głównym, na wprost znajduje się punkt informacyjny. Funkcjonariusz Policji/pracownik obsługujący służy pomocą w skontaktowaniu się z policjantem lub pracownikiem Policji. Obsługa punktu informacyjnego nie posiada przeszkolenia z zakresu komunikowania się z osobami głuchoniewidomymi. W holu na parterze znajduje się tablica informacyjno - ogłoszeniowa, która umożliwia zapoznanie się z informacjami udostępnianymi publicznie.

Interesanci mogą być obsłużeni w holu przy głównym wejściu do budynku. Po gmachu interesanci nie poruszają się samodzielnie. Policjant lub pracownik jednostki odbiera z punktu informacyjnego interesanta i porusza się po całym obiekcie. Przejście z punktu informacyjnego do dalszej części budynku zabezpieczone jest drzwiami przeszklonymi, przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim.

Toaleta dla interesantów znajduje się po lewej stronie na parterze budynku. Toaleta jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim ze swobodną przestrzenią do manewrowania, z uchwytami.

Do budynku i dostępnych dla interesantów pomieszczeń, można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Nie ma pętli indukcyjnych. Brak jest urządzeń dźwiękowych, naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.

Budynek przy ul. Paderewskiego 31, 86-010 Koronowo - siedziba Komisariatu Policji w Koronowie

Przed gmachem głównym brak jest miejsca parkingowego dostosowanego do parkowania przez osoby niepełnosprawne. Przy wejściu głównym po lewej stronie zamontowane jest zewnętrzne urządzenie dźwigowe dla osób niepełnosprawnych, które obsługuje pracownik/funkcjonariusz Policji.

Drzwi wejściowe skrzydłowe zewnętrzne, bez progów z przestrzenią do manewrowania, dostosowane dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim, o szerokości minimum 90 centymetrów w świetle ościeżnicy. Wejście na wyższe kondygnacje budynku wymaga pokonania schodów. Brak komunikatora głosowego oraz windy.

W holu głównym, po prawej stronie znajduje się dyżurka. Funkcjonariusz Policji/pracownik służą pomocą w skontaktowaniu się z policjantem lub pracownikiem Policji. Funkcjonariusze Policji/pracownicy nie posiadają przeszkolenia z zakresu komunikowania się z osobami głuchoniewidomymi. W holu na parterze znajduje się tablica informacyjno - ogłoszeniowa, która umożliwia zapoznanie się z informacjami udostępnianymi publicznie.

Interesanci mogą być obsłużeni w holu przy głównym wejściu do budynku. Po gmachu interesanci nie poruszają się samodzielnie. Policjant lub pracownik jednostki odbiera interesanta i porusza się po całym obiekcie. Przejście z holu głównego do dalszej części budynku zabezpieczone jest drzwiami przeszklonymi, przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim.

Toaleta dla interesantów znajduje się po lewej stronie na parterze budynku. Toaleta jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim ze swobodną przestrzenią do manewrowania z uchwytami.

Do budynku i dostępnych dla interesantów pomieszczeń, można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Nie ma pętli indukcyjnych. Brak jest urządzeń dźwiękowych, naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.

Budynek przy ul. Toruńskiej 15, 86-050 Solec Kujawski - siedziba Komisariatu Policji w Solcu Kujawskim

Przed budynkiem komisariatu brak jest miejsca parkingowego przeznaczonego dla osób niepełnosprawnych. Do wejścia głównego prowadzą schody. Brak jest podjazdu dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Brak windy. Brak komunikatora głosowego.

Drzwi wejściowe skrzydłowe zewnętrzne, progi z przestrzenią do swobodnego manewrowania, dostosowane dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim, o szerokości minimum 90 centymetrów w świetle ościeżnicy. Ciągi komunikacyjne o szerokości powyżej 90 centymetrów. Wejście na wyższe kondygnacje budynku wymaga pokonania schodów.

Na parterze budynku po prawej stronie znajduje się dyżurka, którą obsługują funkcjonariusze Policji/pracownicy dyżurki, którzy służą pomocą w skontaktowaniu się z policjantem lub pracownikiem Policji. Funkcjonariusze Policji/pracownicy nie posiadają przeszkolenia z zakresu komunikowania się z osobami głuchoniewidomymi. W holu na parterze znajduje się tablica informacyjno - ogłoszeniowa, która umożliwia zapoznanie się z informacjami udostępnianymi publicznie.

Interesanci mogą być obsłużeni w holu przy głównym wejściu do budynku. Po gmachu interesanci nie poruszają się samodzielnie. Policjant lub pracownik jednostki odbiera z recepcji/biura przepustek interesanta i porusza się po całym obiekcie. Przejście z holu głównego do dalszej części budynku zabezpieczone jest drzwiami przeszklonymi, przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim.

Toaleta dla interesantów znajduje się na parterze budynku. Toaleta nie jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim.

Do budynku i dostępnych dla interesantów pomieszczeń, można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Nie ma pętli indukcyjnych. Brak jest urządzeń dźwiękowych, naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

W budynkach użytkowanych przez Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a. Tłumacz języka migowego jest dostępny zgodnie z przepisami ustawy o języku migowym i innych środkach komunikowania się. Aby skorzystać z usługi tłumacza PJM/SJM online w jednostce Policji lub przez internet, można skorzystać ze strony Policja e-usługi Policja e-usługi.

Metryczka

Data wytworzenia : 18.09.2020
Data publikacji : 23.09.2020
Data modyfikacji : 07.04.2025
Podmiot udostępniający informację:
Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Marcin Jóźwiak/Izabela Kaczmarek
Osoba udostępniająca informację:
Katarzyna Witt Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy
Osoba modyfikująca informację:
Katarzyna Witt
do góry